Menu

Kolejne 3 miliony

  • Czytany 407 razy

[Brzezinka] 29 czerwca wójt AB, reprezentując Gminę Oświęcim, zawarł z Samorządem Województwa Małopolskiego umowę o przyznaniu pomocy na operację pt. "Budowa zbiorczej kanalizacji sanitarnej w miejscowości Brzezinka". 

Oznacza to, że Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,37 miliona zł do kolejnego – wycenionego na 3 miliony zł – etapu kanalizowania Brzezinki. Środki uzyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozwolą wybudować 5 tłoczni ścieków i prawie 2 km sieci. Do kanalizacji przyłączonych zostanie ponad 40 budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ulicach Górniczej, Brzozowej, Sołtysów, Dworskiej, Czernichowskiej i Anny Chrostek.

Budowa tego odcinka kanalizacji rozpocznie się jeszcze w tym roku. Aktualnie pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Gminy przygotowują przetarg w związku z tą inwestycją.

Dofinansowanie w kwocie 1,37 miliona złotych, które uzyskała Gmina Oświęcim, zostało przyznane jako pomoc na operacje typu "Gospodarka wodno-ściekowa" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej Infrastruktury w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 Źródło: Redakcja "Oświęcimska Gmina"

Write a comment...
0 awesome comments!
Ostatnio zmienianysobota, 15 lipiec 2017 22:55
Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK