Menu

Będzie łatwiej

Fot. Miejsce Obsługi Rowerzystów na jednym z odcinków Wiślanej Trasy Rowerowej  Fot. Miejsce Obsługi Rowerzystów na jednym z odcinków Wiślanej Trasy Rowerowej 

W Oświęcimiu przy ulicy Ostatni Etap w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej powstanie Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR), gdzie miłośnicy jednośladów będą mogli odpocząć.

Kolejne będą w Brzeszczach, Gromcu, Rozkochowie i Łączanach. Wszystkie powstają w ramach szeroko zakrojonej budowy sieci tras rowerowych VeloMałopolska, którą realizuje samorząd regionu. Dzisiaj w Urzędzie Miasta marszałek Jacek Krupa, w obecności prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta, podpisał z wykonawcą umowę na budowę tych punktów.

 – Małopolska to wymarzone miejsce, by jeździć rowerem. Nie tylko jesteśmy krajowym liderem pod względem długości ścieżek rowerowych, ale także dbamy o to, by były one jak najbardziej przyjazne rowerzystom. Do 2020 roku w regionie powstanie niemal 1000 km nowoczesnych tras dla jednośladów. Stworzą one spójną sieć obejmującą całą Małopolskę. Przy większości z nich miłośnicy bicyklów będą mogli odpocząć w specjalnie dla nich utworzonych miejscach obsługi rowerzystów – mówi marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa

Za niespełna osiem miesięcy wzdłuż 84 km odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej z Brzeszcz do Skawiny, powstanie pięć miejsc obsługi rowerzystów. Dzięki temu miłośnicy jednośladów, którzy wybiorą się na wycieczkę rowerową w tamte strony, będą mogli w komfortowych warunkach zjeść, odpocząć, schronić się przed wiatrem, deszczem czy słońcem oraz sprawdzić, w którym miejscu trasy obecnie się znajdują. Każdy punkt zostanie wyposażony w zadaszoną wiatę z ławeczkami, stołami i specjalną tablicą informacyjną. Obok niej zostaną zamontowane stojaki rowerowe, stacjonarny grill oraz przenośna toaleta, całość zostanie też oświetlona. Inwestycja będzie kosztować prawie 850 tys. zł i zostanie dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Do tej pory do użytku rowerzystów oddano w Małopolsce 6 podobnych punktów. Znajdują się one przy Wiślanej Trasie Rowerowej (na odcinku od Niepołomic do Szczucina) oraz przy VeloDunajec (na odcinku Ostrów – Wietrzychowice). Kolejne MOR-y powstaną już wkrótce, łącznie będzie ich w regionie kilkadziesiąt.

Źródło: UM Oświęcim

2 komentarzy

  • Artur

    Nie przesadzajmy, często mnie tam widać i jakoś tego śmietniska nie widzę.

    napisane przez Artur środa, 23, sierpień 2017 15:13 Link do komentarza
  • Kasia

    Ciekawe tylko w jakim stanie będzie to po roku. Jóź teraz widać zwiększony ruch na wale w postaci pozostawionych śmieci.

    napisane przez Kasia środa, 23, sierpień 2017 07:35 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK