Menu

Upił 9-latka

  • Czytany 704 razy

[Oświęcim] Zdarzenie miało miejsce 2 sierpnia w Oświęcimiu. Na parkingu przed jedną z galerii handlowych przy ulicy Królowej Jadwigi zostało znalezione 9-letnie dziecko w stanie upojenia alkoholowego. Okazało się, że chłopiec pił alkohol razem z 33-letnim mężczyzną. Dorosły został zatrzymany przez oświęcimskich policjantów i usłyszał zarzuty.

Leżącego na płycie parkingu, nieprzytomnego małoletniego znaleźli trzej mieszkańcy Oświęcimia,  którzy natychmiast powiadomili służby. Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z oświęcimskiej drogówki, którzy błyskawicznie pojawili się na miejscu przejęli chłopca od przechodniów i udzielili mu pierwszej pomocy.  W wyniku działań policjantów chłopiec odzyskał przytomność a monitorowanie jego stanu przejęła załoga karetki pogotowia, która w międzyczasie przybyła na miejsce zdarzenia. Chłopiec został przewieziony do szpitala pod fachową opiekę lekarzy. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że przyczyną utraty przytomności było spożycie dużej ilości alkoholu.  

Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany 33 – letni mieszkaniec Oświęcimia, w towarzystwie którego widziany był chłopiec. Ustalono między innymi, że w tym dniu, mężczyzna kupił alkohol i wspólnie z dzieckiem spożywali go na pobliskich łąkach.  Sprawca usłyszał zarzut rozpijania małoletniego. Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do dziecka.

Materiały w tej sprawie przekazane zostały do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. 

Podziękowania za prawidłową reakcję i powiadomienie służb należą się trzem mieszkańcom Oświęcimia. Gdyby nie ich zgłoszenie, a następnie błyskawicznie podjęta interwencja przez policjantów, zdarzenie mogłoby się zakończyć tragedią.

Źródło: KPP Oświęcim

Write a comment...
0 awesome comments!
Ostatnio zmienianypiątek, 04 sierpień 2017 15:51
Powrót na górę
The most visited gambling websites in The UK