II Oświęcimski Piknik Motoryzacyjny przy lodowisku w Oświęcimiu – pokazy motocyklowe i zbiórka charytatywna
II Oświęcimski Piknik Motoryzacyjny przy lodowisku w Oświęcimiu – pokazy motocyklowe i zbiórka charytatywna | fragment plakatu

II Oświęcimski Piknik Motoryzacyjny – moc, adrenalina i pomoc dla dwóch dziewczynek

Czas czytania: około 2 minut

Zapach benzyny, ryk silników i licytacje przejazdów marzeń – ale pod tym wszystkim jest cel znacznie ważniejszy niż dobra zabawa. 7 czerwca teren wokół oświęcimskiego lodowiska zamieni się w strefę motoryzacyjnego pomagania. Cały dochód trafi na pomoc dla Klary i Moniki.

Pasja, która pomaga

Za wydarzeniem stoją Fundacja American CRAZY Team i Stowarzyszenie FREE Oświęcim, które po raz drugi łączą siły. Pomysł jest prosty: zamienić wspólną pasję do motoryzacji w realną pomoc. W tym roku środki ze zbiórki – w tym te z puszek wolontariuszy – zostaną przeznaczone na wsparcie dwóch dziewczynek.

Co czeka na odwiedzających?

Program zapowiada się bogato i dla każdego. Miłośnicy mocnych wrażeń zobaczą pokazy stuntu motocyklowego i będą mogli wylicytować przejazd marzeń. Na śmiałków czeka byk rodeo i konkursy dla zmotoryzowanych.

Nie zabraknie stref tematycznych: amerykańskich samochodów, motocykli, quadów oraz strefy militarnej. Rodziny z dziećmi znajdą konkursy z nagrodami, symulatory jazdy, koncerty, pokazy taneczne, a także Konną Przystań – strefę z żywymi zwierzętami. O pełne brzuchy zadba strefa gastronomiczna.

Plan wydarzenia – godzina po godzinie

Bramy dla pojazdów otwierają się o 10:00, a oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na 12:00. Charytatywne licytacje ruszają o 16:00, a występy i pokazy specjalne potrwają od 12:00 do 20:00. Całość zakończy się o 20:00.

W programie między innymi:

  • konkursy, gry i animacje dla całej rodziny
  • konkursy dla zmotoryzowanych
  • konkursy na symulatorach jazdy
  • występ Magdy z zespołem Fenix
  • byk rodeo
  • pokazy amerykańskich radiowozów
  • pokazy stuntu motocyklowego
  • pokazy karate
  • pokazy taneczne
  • piana party
  • warsztaty artystyczne i kreatywne zabawy

Program jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie – od miłośników mocnych wrażeń, przez rodziny z dziećmi, po fanów dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Kiedy i gdzie?

Piknik odbędzie się w niedzielę 7 czerwca na terenie wokół lodowiska w Oświęcimiu. Wstęp dla odwiedzających, a każda złotówka wrzucona do puszki to realne wsparcie dla Klary i Moniki. To jeden z tych dni, kiedy dobra zabawa i pomaganie idą w parze – warto się pojawić.

Źródło: Fundacja American CRAZY Team
Stowarzyszenie FREE Oświęcim

KATEGORIE
TAGI
Podziel się tym