
Spektakl performatywny „Dym” w Galerii Epicentrum – połączenie fotografii, poezji i muzyki
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne – spektakl performatywny p.n. „Dym”, który odbędzie się 6 czerwca 2025 roku o godz. 19:00 w Galerii Epicentrum (plac Kilińskiego 3, MOKSiR w Chełmku). Wstęp wolny.
W ramach projektu „Słowa, dźwięki, obrazy” na scenie spotkają się trzy formy wyrazu artystycznego:
- Piotr Tarczyński – fotografia,
- Łukasz Jarosz – poezja,
- Radek Ozga – muzyka.
Wydarzenie jest realizowane dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, pod honorowym patronatem Andrzeja Skrzypińskiego, Starosty Oświęcimskiego.
„Dym” – uchwycić to, co ulotne
Fotograficzny projekt Piotra Tarczyńskiego to niezwykła próba uchwycenia zjawiska efemerycznego – dymu. Artysta podkreśla, że używa kadzidełek przywiezionych z Tajlandii w 1999 roku, a ich kończący się zapas symbolicznie wyznacza kres tej serii zdjęć. „W tym jednym słowie – dym – mieszczą się marzenia, wyobrażenia, wizje i wspomnienia”, mówi autor.
Fotografie dymu są próbą zatrzymania czegoś, co istnieje tylko przez chwilę. „To momenty, które nigdy się nie powtórzą – jak sama fotografia, która w swojej istocie zatrzymuje czas”.
