Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy w Oświęcimiu
Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy w Oświęcimiu | fragment plakatu | MOWP w Oświęcimiu

Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy w Oświęcimiu

Już 14 grudnia 2025 roku mieszkańcy Oświęcimia i okolic będą mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza odbędzie się w godzinach 9:00–17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury i połączy świąteczną atmosferę z realnym wsparciem potrzebującej rodziny. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację siedmioletniej Mai Trębacz z Chełmka.

Świąteczne stoiska i atrakcje dla całych rodzin

Podczas jarmarku odwiedzający będą mogli zakupić rękodzieło, świąteczne ozdoby, słodkości oraz unikatowe prezenty przygotowane przez lokalnych twórców. Nie zabraknie również kawiarenki charytatywnej z domowymi wypiekami, gdzie każdy będzie mógł wesprzeć cel wydarzenia, delektując się gorącą kawą czy świątecznymi ciastami.

Dla najmłodszych oraz dorosłych przygotowano liczne atrakcje – od świątecznej muzyki, po loterie i niespodzianki. Organizatorzy zadbali, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Spektakl i konkurs plastyczny

O godzinie 15:00 odbędzie się specjalny punkt programu: spektakl dla dzieci pt. „Magia w sercu” w wykonaniu grupy teatralnej „Bajki ze starej szafy”. Tuż po przedstawieniu nastąpi ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Dobroczynna Bombka Bożonarodzeniowa” oraz wręczenie nagród i wyróżnień dla młodych artystów.

2. edycja kalendarza Unii Oświęcim

2. edycja oficjalnego kalendarza Unii Oświęcim. Bieżące wydanie, przygotowane na rok 2026, zawiera pełne akcji fotografie znanego i cenionego za wprawne oko Jarosława Fiedora – ... Zobacz

Dodatkowe atrakcje: poinsecje i wystawa makiet kolejowych

Podczas jarmarku będzie można nabyć piękne, tradycyjne poinsecje – gwiazdy betlejemskie od firmy Plantpol. To idealny upominek świąteczny, który jednocześnie wspiera cel charytatywny.

Nie lada gratka czeka także fanów modelarstwa. Oświęcimski Klub Modelarzy Kolejowych „Piętrusek” przygotował „Mikołajkową Wystawę Makiet Kolejowych” – wyjątkową atrakcję zarówno dla dzieci, jak i dorosłych pasjonatów miniaturowych kolei.

Wydarzenie pod honorowym patronatem

Jarmark odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Oświęcim oraz przy wsparciu finansowym inicjatywy Oświęcim – Miasto Pokoju. Organizatorzy podkreślają, że wspólne zaangażowanie mieszkańców może realnie pomóc rodzinie Mai, dając jej siłę i nadzieję w codziennej walce o zdrowie.

To wydarzenie, które łączy świąteczny klimat z dobroczynnością. Organizatorzy zachęcają całe rodziny, przyjaciół i wszystkich ludzi dobrego serca do udziału w jarmarku i wsparcia tej ważnej inicjatywy.

Plakat Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy w Oświęcimiu

KATEGORIE
TAGI
Podziel się tym