
Poważny wypadek w Brzezince. 18-latek na hulajnodze uderzył w studzienkę kanalizacyjną
Noworoczne popołudnie w Brzezince zakończyło się dramatycznie. Chwila nieuwagi podczas jazdy hulajnogą elektryczną doprowadziła do poważnego wypadku, w wyniku którego młody mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala.
Groźny wypadek na ul. Męczeństwa Narodów
Do zdarzenia doszło w Nowy Rok, 1 stycznia 2026 roku, tuż przed godziną 16, na ulicy Męczeństwa Narodów w Brzezince. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, po tym jak wpłynęło zgłoszenie o poważnym wypadku z udziałem hulajnogi elektrycznej.
Jak wstępnie ustalili policjanci, 18-letni mieszkaniec gminy Przeciszów poruszał się hulajnogą elektryczną ulicą, gdy nagle stracił panowanie nad pojazdem. Chwilę później uderzył w studzienkę kanalizacyjną znajdującą się przy poboczu drogi.
Uraz głowy i transport śmigłowcem LPR
W wyniku upadku nastolatek doznał poważnego urazu głowy. Gdy na miejsce dotarły służby, poszkodowany był nieprzytomny. Ze względu na jego stan zapadła decyzja o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Śmigłowiec LPR przetransportował 18-latka do jednego ze śląskich szpitali, gdzie trafił pod specjalistyczną opiekę lekarską. Policjanci prowadzą czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.
Policja apeluje o rozwagę
Służby po raz kolejny zwracają uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z hulajnóg elektrycznych, zwłaszcza w okresie zimowym. Nierówna nawierzchnia, ograniczona przyczepność oraz brak kasku ochronnego mogą w ułamku sekundy doprowadzić do tragedii.
Policjanci przypominają, że hulajnoga elektryczna to również pojazd, który wymaga odpowiedzialności, dostosowania prędkości do warunków drogowych oraz zachowania szczególnej ostrożności — zwłaszcza poza terenami wydzielonych ścieżek.
Źródło: KPP w Oświęcimiu
